Cost of an indoor playground: over $10 (depending on where you go)
Cost of the snacks: a few dollars
Cost of having a great nap time and worn out kids: Priceless!
This week we kept busy with two different indoor playground in the area speckled in with days at home. I have been trying to keep Daniel's nap time down so it is easier for him to get to bed at night, so getting him tired out has been a priority. And boy do the kids run around! I am finding that it used to be just an hour or so we could stay out, but this morning it was for two hours the kids had fun and their stamina is growing. I think I'm the one that gets worn out quickest.
It's "Snow" Fun:
1 comment:
Snow...it is amazing how foreign that word seems to me now.
Post a Comment